Foto a jiné koutky

Už i u nás se objevují koutky, kde si hosté mohou od svatby „odpočinout“. Proč získávají tolik na oblibě a jaké všemožné zašívárny je možné pro Vaše hosty připravit?

Fotokoutek

Nejrozšířenější koutek, bez kterého se už skoro neobejde žádná svatba. Lze ho umístit ve speciální místnosti, pod stromy, pergolou nebo někde v koutě. Zkrátka stranou od všeobecného veselí. Na hosty zde čekají různé rekvizity, které se dají k focení použít – paruky, klobouky, knírky, brýle, různé nápisy atd. Záleží jen na představivosti nevěsty. K ruce může být speciální fotobudka, která fotky na místě ihned vyvolá. Nevýhodou však bývá její vysoká cena půjčení. Levnější alternativou jepolaroid (v našich končinách spíše více rozšířený Instax mini či wide), do kterého se umístí speciální fotonáplně a fotografie je hotová do 2 minut. Hosté si mohou vyvolané fotografie nechat na památku nebo je nalepit do fotoknihy společně s přáním pro novomanželé. Toto poté bývá příjemnou památkou na svatební den. K fotoknize se dají přidat i různé barevné fixy, či kamínky a stuhy k nalepení. Záleží poté na kreativitě Vašich hostů.

     

Dětský koutek

Tento koutek není asi potřeba dlouze představovat. Toto je místo pro nejmenší svatebčany. Připravit můžete pro děti různé omalovánky, modelíny, stavebnice, barvy na obličej a v horkých dnech také bazének, stříkací pistole nebo jen konvičky s vodou. Chcete být za hvězdu? Připravte dětem skákací hrad a o dětech celý den neuslyšíte. Ocení to hlavně rodiče, kteří tak budou mít vymyšlenou zábavu pro své ratolesti. Chcete, aby se hosté, kteří přijdou s dětmi, mohli více bavit a i déle na svatbě vydrželi? Najměte svatební chůvu. Vyškolená dáma se o děti pečlivě postará, vymyslí pro ně program a všichni budou spokojeni. Nebudete tak muset „obětovat“ někoho z hostů, aby se o děti staral.

Pánský koutek

Zde si na své přijdou hlavně pánové. Čekat na ně zde může voňavý doutníček společně s chutnou whisky. K dekoraci poslouží staré šuplíky, kufry, budíky, zkrátka vše, co byste našli ve staré pracovně Vašeho dědečka. Mužské osazenstvo si zde bude moct nerušeně popovídat bez přítomnosti dam. Je jen na Vás, zda sem budou mít povolený vstup i ženy nebo ho vyhlásíte pouze za mužskou záležitost. Využít můžete připravené dekorace od nás.

  

Kuřácký koutek

Ideální v případě, že máte mezi hosty také nekuřáky nebo v místě hostiny není povoleno kouřit. V případě pěkného počasí ho můžete umístit venku někde pod pergolou, či stromy. Uvnitř poté můžete připravit speciální místnost nebo v dobře větrané hale. Nezapomeňte však včas kuřáky na možnosti kouření upozornit. Jedině tak předejedete případným nepříjemnostem.

Zábavný koutek

Novomanželé si často lámou hlavu s tím, jak zaplnit svatebčanům čas, když se jdou fotit. Někdy je to spojené s přejezdy na zajímavá místa v okolí a hosté tak vlastně nemají „co dělat“. Vyplňte jim čas svatebními novinami, které budou říkat Váš příběh, jak jste se seznámili a co jste spolu vše prožili. Pro děti můžete mít připravené také svatební omalovánky. Připravit můžete také svatební strom, který opravdu nemusí být stromem v pravém slova smyslu, ale může to být i balon nebo Vaše silueta. Hosté poté pomocí barevných razítek na prsty (doporučuji sladit do barev svatby) vytvoří krásnou vzpomínku na svatební den. Zdá se Vám vše příliš fádní a chtěli byste něco lepšího? Pozvěte si karikaturistu! Úspěch bude zaručen. Bojíte se, že na toto Vám již nevyjde rozpočet? Poproste někoho z hostů, ať Vám ho dají jako svatební dar 😉

Relax koutek

Plánujete svatbu na statku, ve mlýně na zahradě nebo zkrátka si ji představujete, že se bude celá odehrávat venku? V tom případě připravte hostům relaxační zónu, kde si budou moct v klidu popovídat, vypít sklenku něčeho dobrého a zkrátka se celkově uvolnit. Současné trendy nabízí svatebčanům kromě tradičního sezení u stolů také sezení na zemi v trávě. Najděte pěkný koutek pod stromem nebo u rybníčku a vytvořte tak Vašim hostům místo, kde budou moct nabrat síly na další svatební veselí. Použijte na sezení deky, polštáře nebo vytvořte stylové sezení z palet. Prostor můžete také doplnit originálním teepee nebo voály. Originalitě se meze nekladou a jistě své svatební hosty tímto koutkem potěšíte 😉

            

Foto zdroj: Pinterest